Program 500 Plus – jak korzystają z niego Polacy?

5/5 - (2 votes)

Program 500 plus to jeden z czołowych projektów obecnej ekipy rządzącej. Dotacja przyznawana jest rodzicom, które posiadają dwoje lub więcej dzieci. Obecnie korzysta z niej prawie cztery miliony rodzin!
[udi_ikm_form regulamin_link=”2508″ form_type=”news”]
Nie ulega wątpliwości, że pieniądze te bardzo się przydają. Wielu z Was zastanawia się zapewne, w jaki sposób beneficjenci 500+ korzystają z programu i na co przeznaczają uzyskane środki.

Program 500 Plus umożliwił letni odpoczynek

Wakacje dobiegły już końca, dzieci wróciły do szkoły z letniego wypoczynku. Dla niektórych z nich były to pierwsze wakacje w życiu, spędzone poza domem. Za sprawą programu 500 + wielodzietne rodziny mogły pozwolić sobie na letni wypoczynek. Wielu młodych ludzi postawiło na aktywny wypoczynek w rówieśniczym gronie, na koloniach i obozach. Ponadto, w porównaniu do lat ubiegłych mogliśmy gołym okiem zauważyć wzrost liczby rodzin spędzających wakacje w górach lub nad polskim morzem. Na pewno nie zabrakło również beneficjentów, którzy wybrali wakacje poza granicami naszego kraju.

Wyprawka dla ucznia i przedszkolaka z 500 +

Koniec wakacji dla części rodziców wiązał się z ogromnym stresem. Wyprawka szkolna dla dzieci stanowiła zawsze ogromne obciążenie dla domowego budżetu. Obecnie podręczniki szkolne są darmowe, jednak każda mama wie, że potrzeby ucznia nie kończą się na zakupie ćwiczeń czy zeszytów. Nie zapominajmy również o tym, że początek roku szkolnego to rozpoczęcie się dodatkowych zajęć, takich jak korepetycje, basen, czy kurs tańca. Dzięki dotacji z programu 500 + dzieci mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania oraz skorzystać z pomocy w przypadku problemów w nauce.

Środki z 500 plus są jednak wydawane przede wszystkim na bieżące potrzeby, takie jak odzież i obuwie, z których dzieci przecież wyrastają bardzo szybko. Nie da się ukryć, że młodzież za sprawą rządowego wsparcia może cieszyć się również modnymi gadżetami oraz najnowocześniejszym sprzętem elektronicznym, o którym dawniej mogły tylko pomarzyć.

Program Pięćset Plus to korzyści dla całej rodziny

Co ciekawe, pieniądze z programu 500 plus są wydawane nie tylko na bezpośrednie potrzeby najmłodszych członków rodziny. Wielu beneficjentów przeznacza te pieniądze na zakup używanego samochodu, mebli lub sprzęt AGD. Często słyszy się głosy, że rządowa dotacja nie powinna być przeznaczana na takie cele. Sami beneficjenci tłumaczą jednak, że są to zakupy, które służą całej rodzinie, a zatem również dzieciom.

Inwestycja w przyszłość dziecka

Coraz więcej rodziców oszczędza część środków z myślą o przyszłości swoich pociech. Minęły już czasy, kiedy oszczędności kładziono pod pościel lub do skarbonki. Obecnie Polacy lokują część pieniędzy z programu 500+ na koncie oszczędnościowym lub lokacie. Mniej popularną formą są natomiast inwestycje, np. zakup obligacji. Pieniądze te przydadzą się zapewne, gdy przyjdzie czas pomyśleć o studiach lub o pierwszym mieszkaniu syna lub córki. Na razie trudno przewidzieć, czy pieniądze z tego programu trafią także na Indywidualne Konta Mieszkaniowe – możliwe, jednak, że część z nich zasili także oszczędności na własne mieszkanie.

Pozytywne zmiany w polskiej gospodarce

Pieniądze z programu 500 plus są wydawane zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdej rodziny. Jedno jest jednak pewne –rządowa dotacja stanowi dla większości z nich ogromne wsparcie. Co ważne, lepsza sytuacja finansowa beneficjentów 500 + wpłynęła pozytywnie na naszą rodzimą gospodarkę , znacząco pobudzając rynek towarów i usług. Więcej o całym programie przeczytać można na stronie: program500plus.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *