Mapa na (foto)tapecie

5/5 - (1 vote)

„Lubię mapy (…) Bo wielkodusznie i z poczciwym humorem rozpościerają mi na stole świat nie z tego świata” – pisała w jednym ze swoich wierszy Wisława Szymborska. Jego przesłanie, mimo upływu lat, nie traci na ważności, choć przywołane słowa wymagają drobnego uaktualnienia. W dzisiejszych czasach stół to przeżytek. Teraz „świat nie z tego świata” coraz częściej ląduje na ścianach, tworząc we wnętrzu ciekawy i nietuzinkowy klimat.

Fototapeta mapa świata w stylu retro – przepustka do przeszłości w designerskim stylu

Warto jednak zauważyć, iż wspomniany element wystroju pozwala odbyć podróż nie tylko w przestrzeni. Działa również niczym wehikuł czasu. Chcesz przenieść się do przeszłości? Zobaczyć jak kiedyś wyglądały poszczególne kontynenty? Gdzie kończyła się Europa albo Azja? Wystarczy sięgnąć po odpowiednią fototapetę. Mapa w duchu retro zaspokoi Twoją ciekawość, a jednocześnie ozdobi salon. „To dość uniwersalny motyw. Kochają go tradycyjne, kolonialne, a także eklektyczne aranżacje. Znajdzie on swoje miejsce również we wnętrzach utrzymanych w bardziej nowoczesnej stylistyce. Będzie zaskakującym kontrapunktem, który uwydatni niekonwencjonalny charakter danego pomieszczenia niczym wyjątek potwierdzający regułę” – przypomina architekt z myloview.

Lekcja geografii inna niż wszystkie

fototapeta pokój dziecko
https://myloview.pl/fototapety/
Opisywane dekoracje mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Drzemie w nich ogromny potencjał edukacyjny. Warto go wykorzystać przy urządzaniu dziecięcego królestwa. Chociaż owo zadanie do łatwych nie należy. Wszak mali domownicy bywają bardzo wybredni. Zwyczajna, nudna, monochromatyczna mapa przyklejona na ścianie wcale nie musi im się spodobać. Nasuwa się zatem pytanie: co zrobić, by trafić w wyszukane gusta młodych ludzi? Przepis na sukces jest następujący: kolorowa fototapeta mapa świata 3D ze zwierzętami i roślinami charakterystycznymi dla danego regionu. Mogą się na niej również pojawić dinozaury albo bajkowe postacie, takie jak na przykład: Mowgli, Bagheera, Baloo czy Kaa. Poznawanie nazw kontynentów, oceanów i przedstawicieli fauny pod czujnym okiem bohaterów „Księgi dżungli” stanie się niesamowitą przygodą i czystą przyjemnością. W tak miłym towarzystwie wiedza sama będzie wchodzić do głowy.

Artystycznie i z pomysłem, czyli fototapeta z mapą świata w pokoju nastolatka

Motywy kartograficzne świetnie sprawdzą się również w młodzieżowym zaciszu. W tym przypadku radzimy jednak zrezygnować z fantazyjnych inspiracji i postawić na coś bardziej realnego, designerskiego, na przykład mapę w minimalistycznej formie z artystycznym sznytem. Mamy do dyspozycji kilka różnych, ciekawych wariantów. Obecnie duże zainteresowanie wzbudza tzw. czysta wersja z samymi konturami bez żadnych dodatkowych oznaczeń. Dzięki rzeczonej dekoracji możemy nie tylko upiększyć pomieszczenie, ale również wizualnie podzielić pokój, wyodrębnić strefę nauki i relaksu. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Wystarczy odpowiednio zaplanować położenie fototapety. „Gdy przykleimy ją na ścianie przy biurku, wyznaczy miejsce do pracy, natomiast umieszczona przy łóżku bądź kanapie – wskaże przestrzeń wypoczynkową. Pamiętajmy, że mapa nie zawsze musi służyć nauce. Czasem po prostu staje się pretekstem do snucia marzeń o dalekich podróżach” – podsumowuje architekt z myloview.

Biurowe życie fototapety

fototapeta w biurze
https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/mapy/
Wiecie, że jesteśmy jednym z najpracowitszych narodów w Europie? Wykonywanie obowiązków służbowych zajmuje nam średnio czterdzieści dwie godziny tygodniowo. Warto więc zadbać o to, by miejsca, w których spędzamy tyle czasu, były nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Udowodniono bowiem, że estetyka przestrzeni biurowych wywiera znaczący wpływ na produktywność zatrudnionych w nich osób. Odpowiednio dobrane dekoracje zachęcają do aktywności i stymulują kreatywność. Mogą również uspokajać i wprowadzać w stan relaksu. Wszystko zależy od zastosowanej kolorystki. Żywe, mocne barwy pobudzają, a stonowane – wyciszają. Jedno nie ulega wątpliwości – fototapety z nadrukiem mapy świata doskonale spełniają wyżej wymienione funkcje. Niejednokrotnie służą też podkreśleniu prestiżu oraz pozycji przedsiębiorstwa na rynku. Stanowią specyficzny środek wyrazu. Uzewnętrzniają ekspansywne dążenia firmy. Wysyłają jasny i zdecydowany komunikat: zobaczcie wkrótce cały świat będzie należał do mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *