IKM Pekao SA: warunki, oprocentowanie, opinie

Bank Pekao S.A. jest największą instytucją finansową w Polsce. Jako bank uniwersalny obsługuje klientów indywidualnych, przedsiębiorstwa oraz korporacje. Rozległa sieć oddziałów ułatwia klientom korzystanie z jego oferty.

Indywidualne Konto Mieszkaniowe w Banku Pekao S.A.

Nie ma jeszcze informacji odnośnie funkcjonowania programu Indywidualnych Kont Mieszkaniowych w Banku Pekao S.A.

Historia Banku Pekao S.A.

W roku 1929 został powołany Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna. Od początku posiadał uprawnienia banku komercyjnego. Jego głównym celem była obsługa finansowa Polaków żyjących za granicami kraju. Bank specjalizował się w obsłudze międzynarodowej, również później w okresie PRL-u. Jako pierwszy w Polsce w roku 1991 otworzył biuro maklerskie, które wprowadzało na giełdę kolejne prywatyzowane spółki. Był także pionierem na rynku kart płatniczych. Zgodnie z decyzją ówczesnego rządu stworzona została Grupa Pekao S.A., od tamtego czasu żubr stał się symbolem instytucji. Prywatyzacja banku rozpoczęła się w czerwcu 1998 roku, wtedy także nastąpił debiut Pekao S.A. na GPW w Warszawie. Od 3 sierpnia 1999 roku akcjonariuszem większościowym stało się włosko-niemieckie konsorcjum UniCredito Italiano S.p.A.i Allianz AG. W latach późniejszych Pekao S.A. zgodnie z decyzją inwestorów połączyło się z częścią Banku BPH S.A. Bank w 2009 roku został uznany za najcenniejszą polską firmę. W ciągu lat swej działalności instytucja otrzymała wiele nagród i wyróżnień.

Działalność Banku Pekao S.A.

W skład Grupy Pekao S.A. wchodzi trzynaście spółek zależnych i stowarzyszonych oraz jedna spółka pośrednio zależna i jedna pośrednio stowarzyszona. Zajmują się one faktoringiem, transferami gotówkowymi, doradztwem gospodarczym, leasingiem, pośrednictwem finansowym, działalnością deweloperską oraz operacjami o charakterze hipotecznym. Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. prowadzi działalnością maklerską.

Produkty Banku Pekao S.A.

W ofercie banku znajdziemy wiele kont zarówno mobilnych dla lubiących nowoczesne rozwiązania (Eurokonto Mobilne), dla osób często korzystających z usług bankowych jak przelewy (Eurokonto Aktywne Plus), konto walutowe lub konto dla studentów, w których legitymacja jest jednocześnie kartą płatniczą. Wybór kart do kont oraz kart kredytowych jest bardzo szeroki.

Klienci potrzebujący funduszy mogą skorzystać z Pożyczki Ekspresowej. Bank oferuje także kredyty hipoteczne, konsolidacyjne oraz kredyty gotówkowe. Jeżeli chcemy nauczyć swoją pociechę oszczędzania możemy założyć konto „Mój Skarb”. Dla dorosłych przeznaczone są z kolei lokaty, fundusze, programy oszczędnościowe lub rachunek oszczędnościowy Dobry Zysk.

Pekao24 pozwala na wykonywanie operacji bankowych przez telefon oraz urządzenia mobilne. Pakiet ubezpieczeń, w tym assistance, komunikacyjne, mieszkań, podróży, turystyczne czy ubezpieczenie spłaty zadłużenia na karcie kredytowej stanowią kolejną część dostępnych produktów. Dla klientów korporacyjnych przewidziana jest kompleksowa obsługa finansowa. Wysoka jakość usług pozwoliła bankowi na zostanie największym bankiem korporacyjnym w Polsce.

Kontakt z Bankiem Pekao S.A.

Infolinia dla klientów: 801 365 365

Infolinia dla klientów z zagranicy: (+42) 68 38 232

Indywidualne Konto Mieszkaniowe w Pekao SA – opinie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *