IKM Kasa Stefczyka: warunki, oprocentowanie, opinie

Kasa Stefczyka należy do jednych z największych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo- Kredytowych w Polsce. Działa na rynku naszego kraju już od ponad 20 lat. Jej majątek stanowi wyłącznie kapitał polski. Aktywnie uczestniczy oraz organizuje projekty edukacji finansowej.

Indywidualne Konto Mieszkaniowe w Kasie Stefczyka

Nie ma jeszcze informacji odnośnie sposobu funkcjonowania programu Indywidualnych Kont Mieszkaniowych w Kasie Stefczyka.

Historia Kasy Stefczyka

Kasa Stefczyka wywodzi się z powstałej w roku 1993 Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo- Kredytowej im. Franciszka Stefczyka. Początkowo klientami SKOK-u była tylko jedna grupa zawodowa, a mianowicie pracownicy przedsiębiorstw morskich wybrzeża gdańskiego. Fuzja z innymi spółdzielczymi kasami oszczędnościowo- kredytowymi zaowocowała stworzeniem instytucji obsługującej grupy osób powiązanych przynależnością do Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Zaczęto otwierać nowe placówki poza zakładami pracy. Dzięki temu coraz więcej osób zyskiwało możliwość korzystania z usług Kasy. W maju 2010 roku zmieniono nazwę z dotychczasowej SKOK Stefczyka na Kasę Stefczyka. W ciągu swojej działalności otrzymała ona szereg nagród i wyróżnień, między innymi w kategorii „Najlepszy SKOK”, „Laur Klienta” czy „Godło Jakość Obsługi”.

Produkty Kasy Stefczyka

Wybór kont osobistych oferowanych w Kasie Stefczyka jest dość szeroki i obejmuje Konto IKS na 500, IKS Classic dla młodych, IKS Senior, IKS Med, IKS Classic, IKS VIP, IKS Udziałowiec. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie, istnieją tutaj warianty dostosowane do wieku (IKS dla młodych, IKS Senior), jak i też potrzeb (Konto IKS VIP czy Konto IKS Classic).

Pakiet dostępnych pożyczek i kredytów obejmuje pożyczki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, pożyczki gotówkowe, depozytowe i konsolidacyjne. W ramach preferencyjnej Linii Pożyczkowej możemy korzystać z dodatkowych środków, które odnawiają się automatycznie po każdej spłacie. Ich wysokość nie może przekroczyć jednak sześciokrotności naszego dochodu netto.

Dla osób chcących czerpać dodatkowe profity ze swoich oszczędności przewidziano lokaty oraz rachunek oszczędnościowy KSO. Lokaty mogą mieć oprocentowanie stałe lub zmienne i trwać 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Minimalna kwota wpłaty wynosi 300 złotych.

W placówkach Kasy Stefczyka oferowane są także ubezpieczenia mieszkaniowe, podróżne, NNW, komunikacyjne, na życie oraz ubezpieczenie spłaty pożyczek. Ubezpieczenie na Życie Optimum Max ma aż cztery warianty: SINGIEL, SINGIEL BIS, DUO oraz FAMILIA. Ubezpieczenie NNW to elastyczny zakres ochrony już od następnego dnia po zawarciu umowy. Umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć w oddziale jak i przez internet.

Kontakt SKOK Stefczyka

Infolinia telefon: 801 600 100 lub 58 782 93 00

fax: 58 782 80 31

Indywidualne Konto Mieszkaniowe SKOK Stefczyka- opinie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *