IKM ING Bank Śląski: warunki, oprocentowanie, opinie

ING Bank Śląski obsługuje ponad 4,3 mln klientów detalicznych oraz 48,4 tysiące klientów korporacyjnych. Dysponuje rozbudowaną siecią placówek w całej Polsce.

Indywidualne Konto Mieszkaniowe w ING Banku Śląskim

Nie ma jeszcze informacji odnośnie funkcjonowania Indywidualnego Konta Mieszkaniowego w ING Banku Śląskim.

Historia ING Banku Śląskiego

Instytucja powstała w roku 1988 pod nazwą Bank Śląski w wyniku wyodrębnienia z NBP. Przekształcenie instytucji w spółkę akcyjną miało miejsce w 1991 roku. Na początku całość akcji należała do Skarbu Państwa, jednak w 1994 roku część kapitału akcyjnego została sprzedana niderlandzkiej grupie ING. W tym samym czasie nastąpił debiut banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 1996 roku grupa ING stała się akcjonariuszem większościowym. Rozpoczęcie działalność pod szyldem ING Bank Śląski miało miejsce w roku 2001. Cztery lata później w marcu ING Bank N.V. sprzedał część akcji polskim inwestorom.

Działalność ING Banku Śląskiego

Grupa ING Bank Śląski składa się z sześciu spółek zależnych, zajmujących się między innymi usługami faktoringowymi, leasingiem oraz profesjonalnym doradztwem. ING Bank Śląski należy do banków uniwersalnych.

Produkty ING Banku Śląskiego

Oferta kont osobistych to konto Direct, Walutowe, Konto 13-18, 18-26 oraz Konto Komfort. To produkty finansowe z przeznaczeniem dla różnych potrzeb oraz klientów w każdym wieku. Wiele usług związanych z ich prowadzeniem jest bezpłatnych.

Pożyczki oraz kredyty dostępne w ING to pożyczka/kredyt hipoteczny, pożyczka gotówkowa oraz kredyt w rachunku brokerskim skierowany dla klientów Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego.

W ING Banku Śląskim możemy oszczędzać na specjalnych kontach. W ramach oferty znajduje się również Konto oszczędnościowe dla dziecka. Korzystanie z programów oszczędnościowych pozwala na odkładanie nawet niewielkich kwot.

Lokaty terminowe w ING to oferty na 3, 6 lub 12 miesięcy. Z kolei Inwestycyjna Lokata Terminowa pozwala na uzyskanie większych zysków, jednak ich wysokość uzależniona jest od kursu euro. Dla osób chcących inwestować swoje oszczędności przygotowanych zostało kilka propozycji takich jak Konto Funduszowe, czy Fundusz z Lokatą.

Gama ubezpieczeń jest bardzo rozbudowana, obejmuje między innymi ubezpieczenia wypadkowe czy do pożyczki gotówkowej, zapewniając spłatę zadłużenia w wypadku śmierci, utraty dochodów lub zdolności do pracy ubezpieczonego.

Bank zapewnia szeroki dostęp do bankowości internetowej oraz możliwość korzystania ze swoich usług z urządzeń mobilnych.

Dla firm, korporacji i samorządów prowadzi zindywidualizowane usługi, umożliwia obsługę kredytów, a także zarządzanie rachunkami online. Zajmuje się doradztwem finansowym w zakresie doradztwa inwestycyjnego. W ramach platformy Aleo klienci mogą nabywać towary od dostawców z różnych branż.

Kontakt z ING Bankiem Śląskim:

Infolinia dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców: 801 222 2221 lub +48 (32) 357 00 691

Infolinia dla firm, samorządów i korporacji: 801 242 2421 lub +48 (32) 357 00 241

Indywidualne Konto Mieszkaniowe w ING Bank Śląski- opinie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *