IKM BGŻ BNP Paribas: warunki, oprocentowanie, opinie

BGŻ BNP Paribas jest instytucją uniwersalną. Pod względem wartości aktywów zajmuje 7 miejsce w Polsce. W swojej ofercie posiada specjalne produkty skierowane do sektora rolniczego.

Indywidualne Konto Mieszkaniowe w BGŻ BNP Paribas

Na ten moment nie ma jeszcze informacji odnośnie sposobu funkcjonowania Indywidualnych Kont Mieszkaniowych w BGŻ BNP Paribas.

Historia BGŻ BNP Paribas

Początki banku sięgają roku 1919 i związane są z powstaniem Polskiego Banku Rolnego, który w roku 1975 przekształcił się w Bank Gospodarki Żywnościowej. W roku 1994 stał się spółką akcyjną pod nazwą BGŻ S.A. W tym samym czasie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła współpracę z BGŻ S.A. W ciągu najbliższych lat powstał internetowy bank BGŻ Optima oraz rozbudowany system bankowości elektronicznej. W 2004 roku do akcjonariuszy banku dołączył Rabobank International Holding B.V. z pakietem 13,76% akcji, a w 2008 roku przejął kontrolę nad BGŻ. W 2011 roku bank zadebiutował na GPW w Warszawie. Przejęcie kontroli przez BNP Paribas w połowie 2014 roku zaowocowało połączeniem obu instytucji. Fuzja prawna banków została dokonana w 2015 roku i na jej mocy powstał Bank BNP Paribas S.A.

Działalność BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas jest instytucją uniwersalną. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, jak również przedsiębiorstw. Wspiera swoimi usługami także działania w sektorze rolno-spożywczym. Grupa BNP Paribas działa w 74 krajach, zatrudniając 190 tysięcy pracowników. Świadczy usługi finansowe, inwestycyjne, oszczędnościowe, a także ubezpieczeniowe.

Produkty BGŻ BNP Paribas

Do gamy kont osobistych zaliczyć można iKonto, Konto Young (dedykowane dla osób w wieku od 13 do 26 lat), Konto Praktyczne oraz rachunek pod nazwą „Plan Aktywny”, do których przypisane są również karty. Bank posiada dla swoich klientów oferty wielu kont oszczędnościowych z możliwością wypłaty środków bez straty odsetek oraz lokat zawieranych na różne okresy. Instytucja proponuje kredyty i pożyczki gotówkowe, hipoteczne, samochodowe oraz ratalne. Produkt iGotówka umożliwia zaciągnięcie kredytu online bez konieczności wizyty w oddziale.

Program lojalnościowy dla posiadaczy kart kredytowych MasterCard Banku BGŻ BNP Paribas nosi nazwę mamBONUS i polega na premiowaniu zakupów dokonywanych kartą poprzez oferowane zniżki, nagrody i rabaty.

Klient banku ma możliwość wyboru funduszy inwestycyjnych lub lokaty inwestycyjnej z gwarancją zwrotu kapitału. Instrumenty inwestycyjne, czy wspierające bieżącą działalność przeznaczone są także dla klientów biznesowych. Bank oferuje specjalne usługi dla sektora rolniczego, medycznego, czy wspólnot mieszkaniowych.

Kontakt z BGŻ BNP Paribas

Infolinia dla klientów: 801 321 123 lub (+48) 22 134 00 00

Indywidualne Konto Mieszkaniowe w BGŻ BNP Paribas- opinie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *