Mieszkanie Plus: warunki, nabór, wnioski

Wstępny nabór w wybranych miastach do rządowego programu Mieszkanie Plus już ruszył. Ponad 70 miast wyraziło chęć przystąpienia do programu. Z dnia nadzień wzrasta liczba prawdopodobnych lokalizacji spełniających wyznaczone kryteria. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać mieszkanie, do kogo kierować wniosek? Czy Mieszkanie Plus odniesie podobny sukces jak Mieszkanie dla Młodych? Zobacz więcej „Mieszkanie Plus: warunki, nabór, wnioski”

Mieszkanie dla Młodych – warto skorzystać nim pojawi się IKM

Jak wynika z badań: programy mieszkaniowe są bardzo potrzebne w Polsce. Sierpniowa pula dopłat z MdM wystarczyła dosłownie na 6 godzin! Na kolejne trzeba czekać do 2 stycznia 2018 roku. Czy warto korzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, czy lepiej zacząć śledzić nowy rządowy program Mieszkanie Plus? Zobacz więcej „Mieszkanie dla Młodych – warto skorzystać nim pojawi się IKM”

Refinansuj kredyt RnS i oszczędzaj!

Dla części beneficjentów programu Rodzina na Swoimi kończy się teraz ośmioletni okres zadłużenia, w trakcie którego korzystali z rządowych dopłat do rat. Kredytobiorcy muszą się liczyć ze wzrostem raty kredytowej na poziomie kilkuset złotych miesięcznie. Coraz częściej pojawiają się informacje o możliwości refinansowania i przeniesienia zobowiązania do banku oferującego lepsze warunki. Zobacz więcej „Refinansuj kredyt RnS i oszczędzaj!”

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zajmie się projektem ustawy o IKM

Projekt ustawy odnośnie Indywidualnych Kont Mieszkaniowych miał trafić pod obrady w połowie tego roku. Czas upływa a w prasie pojawiają się tylko wzmianki na ten temat. IKM mają zastąpić tak popularny program Mieszkanie dla Młodych, którego wygaśnięcie nastąpi w roku 2018. Zobacz więcej „Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zajmie się projektem ustawy o IKM”

Podatek Belki w IKM tylko do pewnego poziomu

Indywidualne Konta Mieszkaniowe mają być zwolnione z 19% podatku od zysków kapitałowych, zwanego popularnie podatkiem Belki. Informację tę potwierdził wiceminister Ministerstwa Infrastruktury Budownictwa Kazimierz Smoliński. Zgodnie z zapowiedziami środki oszczędzone w ramach IKM zostaną zwolnione z podatku, ale tylko do określonej ustawowo kwoty. Na razie nie jest znany jeszcze jej poziom. Projekt ustawy z propozycją jej wysokości ma trafić pod obrady. Dopiero po jego zatwierdzeniu znane będą wszystkie szczegóły. Zobacz więcej „Podatek Belki w IKM tylko do pewnego poziomu”