Mieszkanie na Start – co trzeba wiedzieć o programie?

Jeden z głównych programów wsparcia obecnego rządu – Mieszkanie na Start zaczyna wreszcie nabierać realnych kształtów. Niebawem ma on zastąpić dobrze znany program Mieszkanie dla Młodych. Zanim tak się jednak stanie, warto poznać główne założenia projektu, gdyż różni się on od swojego poprzednika. Na czym zatem polega Mieszkanie na Start? Kto będzie mógł z niego skorzystać? Zapraszamy do lektury. Zobacz więcej „Mieszkanie na Start – co trzeba wiedzieć o programie?”

Tani kredyt mieszkaniowy w zasięgu Twojej ręki!

Kiedy słyszysz kredyt mieszkaniowy czujesz na plecach zimny dreszcz? Rozumiemy – sumy i czas spłacania zobowiązania może każdego przytłoczyć. Jednak dzięki kilku skutecznym radom można zmniejszyć łączne koszty kredytu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złoty! Jeśli interesuje Cię tani kredyt mieszkaniowy, ten artykuł jest dla Ciebie! Zobacz więcej „Tani kredyt mieszkaniowy w zasięgu Twojej ręki!”

Mieszkanie z TBS – na czym polega?

Niestety, nie każdy z nas zalicza się do grona szczęściarzy, którzy posiadają całą niezbędną gotówkę na zakup wymarzonego mieszkania. Nie wszyscy również znajdują się w tej komfortowej sytuacji, która pozwoli im, na skorzystanie z kredytu hipotecznego lub po prostu z innych przyczyn, nie chcą lub nie mogą zakupić swoich własnych “czterech kątów”. To głównie z myślą o nich powstało Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Mieszkanie z TBS-na czym polega? Zobacz więcej „Mieszkanie z TBS – na czym polega?”

Mieszkanie z licytacji komorniczej – czy warto je kupić?

Mieszkania z licytacji komorniczych zyskują coraz większą popularność. Często korzystają z nich osoby, które chcą nabyć swoje wymarzone cztery kąty, za okazyjną cenę. Nie każdy jednak ma świadomość tego, że ich zakup nie jest pozbawiony ryzyka. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę i czy warto je kupić? Zobacz więcej „Mieszkanie z licytacji komorniczej – czy warto je kupić?”

Mapa na (foto)tapecie

„Lubię mapy (…) Bo wielkodusznie i z poczciwym humorem rozpościerają mi na stole świat nie z tego świata” – pisała w jednym ze swoich wierszy Wisława Szymborska. Jego przesłanie, mimo upływu lat, nie traci na ważności, choć przywołane słowa wymagają drobnego uaktualnienia. W dzisiejszych czasach stół to przeżytek. Teraz „świat nie z tego świata” coraz częściej ląduje na ścianach, tworząc we wnętrzu ciekawy i nietuzinkowy klimat. Zobacz więcej „Mapa na (foto)tapecie”