Kredyt hipoteczny w 2018 roku – czy coś się zmieni?

Rok 2017 przyniósł wiele zmian, jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne. Został podniesiony minimalny wkład własny do 20%. W tym czasie weszła także w życie ustawa o kredytach hipotecznych oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego. Zwiększenie potrzebnej minimalnej kwoty miało uniemożliwić bankom przyznawanie kredytów osobom, których na to nie stać, a tym samym zapobiec problemom całego sektora finansowego. Zobacz więcej „Kredyt hipoteczny w 2018 roku – czy coś się zmieni?”

Wypowiedzenie umowy najmu – jak przeprowadzić je skutecznie?

Na drodze wynajmującego staje mnóstwo przeszkód. Opóźnienia w opłatach, zniszczony lokal czy brak kontaktu z wynajmującym to tylko kilka sytuacji z jakimi muszą się zmierzyć. Przygotowaliśmy poradnik w jaki sposób i kiedy możemy wręczyć wypowiedzenie najmu, aby było to skuteczne i zgodne z prawem. Zobacz więcej „Wypowiedzenie umowy najmu – jak przeprowadzić je skutecznie?”

Ulga budowlana na materiały budowlane w 2018 roku

Program Mieszkanie dla Młodych kojarzony jest głównie z pomocą w zakupie pierwszego własnego mieszkania lub domu. Jednak budując dom metodą gospodarczą możemy liczyć na zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. MdM kończy się w 2018 roku dlatego warto sprawdzić czy możemy skorzystać ze wsparcia. Zobacz więcej „Ulga budowlana na materiały budowlane w 2018 roku”

Kup mieszkanie w 2018 ze wsparciem od rządu

Już 2 stycznia 2018 roku będziemy mieli szansę po raz ostatni złożyć wnioski na dofinansowanie z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Do podziału będzie 343 mln zł, patrząc jednak na poprzednie lata, mamy pewność, że środki rozejdą się w ekspresowym tempie. Przyszli beneficjenci programu MdM powinni jak najszybciej skompletować niezbędne dokumenty a 2 stycznia ustawić się w kolejkę w banku. Zobacz więcej „Kup mieszkanie w 2018 ze wsparciem od rządu”